עשי זאת בעצמך – מסכות שיער

אילוסטרציה של קערה בה ניתן לרקוח מסיכה

 כמו כל איבר בגופנו, גם שיערנו זקוק לטיפול ולטיפוח כדי שיהיה בריא ונאה. כבר מספר שנים ששוק מוצרי הטיפוח לשיער מציע לנו “מסכות שיער”. בדומה לקונדישנר, מסכת השער מיועדת למריחה על השער, חודרת לשורשיו ומקנה לו חומרים מזינים המסייעים לבריאותו ולמראהו. כדאי לדעת, שפעולתה של מסכת השיער איכותית הרבה יותר מזו של הקונדישנר.

למרות חשיבותן של מסכות השיער, עלותן גבוהה, בעיקר אם מדובר במוצרים איכותיים. כדאי לדעת, שאפשר להכין מסכות שיער מחומרים הנמצאים בכל מטבח, בצורה קלה ופשוטה. למסכות שיער “ביתיות” יש יתרון משמעותי: הן אינן מכילות חומרים משמרים, או חומרים מזיקים אחרים, שמסכות שיער הנקנות בשוק בדרך כלל מכילות.

להלן שלוש הצעות למסכות שיער המתאימות לסוגים שונים של שיער, ושמרכיביהן נמצאים בכל בית

מסכת שיער מביצים ומיונז

מסכה זו מתאימה במיוחד לשיער מסולסל באופן קיצוני, מלא בקשרים ופגום. היא מסייעת להתיר את הקשרים, ולהחזיר לשיער את סלסולו הטבעי ומראהו הבריא.

המרכיבים

– 2 חלמוני ביצים
– כפית מיונז

אופן ההכנה

יש לערבב את החומרים ביחד עד לקבלת מרקם אחיד.

אופן השימוש

יש למרוח אותה על כשני שלישים מאורך השיער, לא על השורשים. יש לעטוף את השיער בכובע רחצה ולהמתין 15-20 דקות. לאחר מכן יש לשטוף את השיער כרגיל.
הערה: לאלה שיש להן שיער בכמות גדולה ובמרקם עבה במיוחד מומלץ להכין כמות כפולה של מסכת השיער מסוג זה.

מסכת שער מחלב ודבש

מסכת שער מסוג זה מתאימה לשיער עדין, הנוטה להישבר בקלות, לשיער פגום ודק במיוחד.

המרכיבים

– שתי כוסות של חלב. אם השיער עבה – מומלץ להשתמש בחלב שמן, אם השער דק – מומלץ להשתמש בחלב דל שומן. יש לשים לב: אם משתמשים בחלב דל שומן, יש להוסיף לתערובת כפית של קמח, כדי לעבות אותה במקצת.
– שתי כפות דבש

אופן ההכנה

יש להכניס את כל המרכיבים לקערה ולחמם במיקרו לחום בינוני (לא חום גבוה מדי).

אופן השימוש

יש למרוח את התערובת על השיער, לעסות היטב, לכסות בכובע רחצה ולהמתין בין 15 ל-20 דקות. לאחר מכן יש לשטוף את השיער כרגיל.

טיפול בשמן חם

טיפול זה מתאים לכל סוגי השער, בין אם מדובר בשיער יבש, נוקשה או שמנוני. מומלץ להשתמש בטיפול כזה פעם בחודש. חשוב להדגיש, כי לאחר מריחת המסכה יש לשטוף את השיער עם שמפו לפחות פעמיים, כדי לוודא שכל שאריות המסכה הוסרו ממנו.

המרכיבים

ניתן להשתמש בכל סוגי השמנים, כגון: שמן קוקוס, שמן שקדים, שמן אבוקדו ואפילו שמן זית. הוספת מספר טיפות של תה קמומיל.

אפשר להוסיף עשבים מסוגים שונים, כגון: פטרוזיליה, רוזמרין ואף עלי תה שחור.

אופן ההכנה

יש להניח את השמן בקערית קטנה, ולהוסיף לה את העשבים שנבחרו. יש להניח קערית זו בקערית גדולה יותר מלאה במים חמים. לאחר שהשמן התחמם, אך לא יתר על המידה, יש להוסיף לו את טיפות הקמומיל.

אופן השימוש

יש למרוח את תערובת השמן על השער ולהיעזר במברשת שיער כדי להחדירו לכל אורך השערות. לאחר מכן יש לעסות את הקרקפת עם התערבות מספר דקות ואז לשטוף בשמפו פעמיים לפחות.