כיצד להבריא את שיערך?

כיצד להבריא את שיערך?

כיצד להבריא את שיערך?

כיצד להבריא את שיערך?

קצוות השיער שלך שרופים? שיערך נראה מדולדל וחסר ברק? סובלת מנשירת שיער?

להלן מספר עצות פשוטות כיצד להבריא את שיערך ולשמור על בריאותו:

א. חפיפת השיער

חפפי את שיערך בצורה נכונה: אם יש באפשרותך, הימנעי משטיפת שיערך מידי יום, מאחר שחפיפה יומית של השיער פוגעת בלחות הטבעית שלו. הקפידי לעסות את השמפו אל תוך הקרקפת בעזרת אצבעותייך. עסי כך במשך 40 שניות, שטפי היטב ואם שיערך שמנוני, עשי זאת פעם נוספת. לאחר השטיפה הקפידי להשתמש בקונדישנר באופן הבא: שפכי אותו אל תוך כף ידך, ושימי אותו על שיערך החל מקצוות השיער לכיוון השורשים. אם את מעוניינת ששיערך ייראה רך ומשיי – השאירי את הקונדישנר עליו במשך מספר דקות.
מומלץ מאוד לא לבצע את חפיפת השיער במים חמים מאוד. ככל שהמים קרים יותר – כך עדיף לשיער. אם זה בעייתי עבורך, נסי לשטוף את השיער במים קרים לשניות ספורות לאחר החפיפה. שטיפה במים קרים שומרת על לחות השיער ומעניקה לו מראה רך יותר.

ב. ייבוש השיער

הקפידי לייבש את שיערך בזהירות. נגבי את שיערך לאחר החפיפה, בעדינות, אל תסחטי את המים ממנו בצורה אגרסיבית, ונסי לתת לו להתייבש באופן טבעי, ללא מייבש שיער. אם את מחליטה לייבש את שיערך באמצעות מייבש שיער, הקפידי להשתמש בספריי המגן עליו לפני הייבוש.

ג. הברשת השיער

נסי להימנע מהברשת שיערך כשהוא רטוב. שיער רטוב נוטה להימתח ולהישבר. במקום זאת, השתמשי במסרק בעל שיניים רחבות. כמו כן, בניגוד לדעה הרווחת הטוענת ש-100 הברשות של השיער לפני השינה גורמות לו להיראות נפלא, נסי להימנע ככל האפשר מהברשות, שכן גם אלה גורמות לשיער להישבר.
השתמשי במברשות שיער בעלות “שיניים” רכות, עשויות מחומרים טבעיים. מברשות מסוג זה מותירות על השיער שכבת שמן דקה הגורמת לו להיראות רך יותר ובעל ברק.

ד. העניקי לשיערך טיפול מיוחד מפעם לפעם

השתמשי בקונדישנר מיוחד, המכיל חומרים טבעיים, או במסכה. הקפידי לבדוק, שהתכשירים שבהם את בוחרת לצורך הטיפול המיוחד מכילים שמן זית או שמן אבוקדו. נסי להעניק לשיערך טיפול טבעי מפעם לפעם: השתמשי בשמן זית, מיונז וביצה הטבולים בחלב בעל אחוז שומן גבוה. מרחי את שיערך במוצרים אלה, והשאירי אותם על ראשך במשך שעתיים עד שלוש שעות. אחר כך שטפי את השיער מבלי להשתמש בשמפו או בקונדישנר. כדי להגיע לתוצאות טובות במיוחד, מומלץ לבצע טיפול זה פעם או פעמיים בשבוע.

ה. חומרים מעצבי שיער

חומרים אלה בדרך כלל אינם בריאים לשיער, ולא מומלץ להשתמש בהם לעיתים קרובות. אם את בוחרת להשתמש בחומרים אלה, הקפידי לעשות זאת על קצוות השיער בלבד, לא על שורשי השיער.

ו. תזונה בריאה

מה שאנו אוכלים משפיע באופן ישיר על מצב השיער שלנו: על המראה שלו ועל כמות השיער הנושר. הקפידי על תזונה בריאה, ואכלי מוצרים המכילים אומגה 3 מספר פעמים ביום, כגון: סלמון, טונה וסוגי דגים אחרים. כמו כן, אגוזים, שקדים וחלב גם הם עוזרים מאוד למראה שיער בריא.
מוצרים המכילים B12 ו-B66 חיוניים אף הם. בין מאכלים אלה ניתן למצוא בננות, תפוחי אדמה, תרד, בשר, דגים ומוצרי חלב.